+ Додати статтю

Як створити дизайн ландшафту для власної ділянки?

avatar

By stanislav.safonov

24 April 2023

Самостійно можна успішно займатися упорядкуванням саду та території навколо будинку, навіть якщо у вас немає спеціальних знань та навичок у цій галузі. Ці поради допоможуть вам створити ландшафтний дизайн ділянки та надати цікавого оформлення вашому двору.

Як створити унікальний ландшафтний дизайн своїми руками?

Почніть з проведення оцінки вашої присадибної ділянки. Проаналізуйте розмір, форму, топографію та природний ландшафт, такі як наявність пагорбів, водоймів, каменів і дерев. Далі визначте свої потреби та зонуйте територію відповідно до них. Розробіть план, який враховуватиме особливості ділянки та відображатиме ваші потреби. Намалюйте ескізи, щоб заздалегідь візуалізувати дизайн ландшафту. Для складання бюджету складіть список необхідних матеріалів, враховуючи кліматичні умови та особливості землі. Завчасно підготуйте все необхідне, таке як рослини, добрива, садові меблі та інструменти. Ландшафтний дизайн своїми руками обійдеться в рази дешевше, ніж звертатися до студії чи до приватного спеціаліста.

 У сучасній садовій архітектурі існує безліч захоплюючих тенденцій, пов’язаних з ландшафтним дизайном:

Навіть штучні водойми в саду створюють природний та затишний вигляд. Садові ставки залишаються популярними, оскільки можуть бути легко встановлені самостійно, використовуючи різноманітні ємності різних форм та розмірів, плівку, компресори, насоси та фільтри. Завдяки додатковим елементам, таким як фонтан, декоративний камінь, водні рослини, штучні квіти та водорості, домашнє озерце може стати прекрасним доповненням до дизайну саду.

За допомогою чудових освітлювальних приладів, що працюють на мережі або сонячній батареї, садове освітлення вечірнього двору можна перетворити на казкове місце. Садові світильники у формі стовпчиків, куль, гірлянд, бра та торшерів ідеально підходять для освітлення альтанок, патіо, терас та доріжок у саду, додаючи стильності ландшафту. Рокарій, що включає в себе композиції з каменів різних форм, розмірів та кольорів, створює ілюзію гірської місцевості і ідеально підходить для невеликих ділянок.

Для більшої території краще поєднувати рокарій з живими насадженнями, що дозволить створити оригінальні акценти та зберегти унікальність місця. Крім того, для створення вращаючого присадибного дизайну можна використовувати живі скульптури з чагарників та дерев, таких як туя, ялина, бузина, кизил, смородина тощо, за допомогою техніки декоративного формування рослин та садових інструментів, таких як секатор, садові ножиці, гілкоріз та кущоріз.

Живі стіни та лабіринти, створені з різноманітних рослин, створюють і декоративну, і практичну роль у ландшафтному дизайні. такі структури забезпечують ефективне зонування садового простору, захист від небажаних вітрів, шуму та бічних поглядів, а також сприяють екологічно чистому середовищу. Ідея ярусного озеленення ділянки, де рослини розташовані на різних рівнях, є простою та ефективною. Крім того, створення оригінальних текстур та візерунків на землі за допомогою різноманітних матеріалів, таких як газон, квіти, штучна трава, мульча та кора, є ідеальним рішенням для рівномірної організації ділянки та надання її індивідуальності. Завдяки цим ідеям ви можете легко оживити свій сад та створити унікальний ландшафтний дизайн, який буде приємним для ока та корисним для довкілля. Бажаємо успіху в реалізації своїх творчих задумів!

Authorization
*
*
Registration
*
*
*